Eğitimler-Atolye Çalışmaları

 

UYGULAMALI FİTOTERAPİ

(TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER) EĞİTİMİ

 

FİTOTERAPİ             :Hastalıkların taze veya  kurutulmuş bitkiler ve onların doğal ekstreleri ile tedavi edilen yöntemdir.

EĞİTİMİN AMACI: Tıbbi ve Aromatik Bitkileri tanımak, bu bitkilerin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp da kullanımlarını öğrenmek bu eğitimin ana doğrultusunu oluşturuyor.

EĞİTİMİN SÜRESİ:M.E.B onaylı olup, 72 saatdir.

DETAY                      :-Eğitim Bakanlık onaylı olup, Bakanlık proje desteklerinde            sertifikalı eğitimler dikkate alınmaktadır

                 -Eğitimlerde görsel meteryal, kurutulmuş tıbbi bitkiler, canlı tıbbi  bitkiler, uçucu ve sabit yağlar ile Uygulamalı anlatılmaktadır.

UYGULAMALI AROMATERAPİ

EĞİTİMİ

AROMATERAPİ      : Bitkilerin -kabuk, yaprak, çiçek, meyve, tohum, sap, kök gibi- farklı yerlerinden çeşitli yöntemlerle elde edilen güzel kokulu yağlar uçucu özellik taşırlar. Bu şekilde atmosferde de buharlaşmış olarak mevcutlardır. Yağlar, pek çok bitkiye verdikleri koku ile karakter katan, kimyasal oluşumlardır..

EĞİTİMİN AMACI: Aromaterapik uygulamalar hastalığa tek başına çare bulmaktan öte, vücut ve ruh sağlığı için geniş kapsamlı bir etkileşim üzerinden tedavi öngören uygulamalardır.

EĞİTİMİN SÜRESİ:Katılım Belgeli olup , 14 saat dir.

DETAY                     : -Eğitimlerde görsel meteryal, kurutulmuş tıbbi bitkiler, canlı tıbbi bitkiler, uçucu ve sabit yağlar ile Uygulamalı anlatılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesaj yaz